11:52 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad frazė paimta iš Džonsono kalbos viršūnių susitikime. Jis teigė, kad kova su klimato kaita gali prisidėti prie darbo vietų kūrimo ir pasaulio ekonomikos atsigavimo po koronaviruso pandemijos

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Švedijos ekoaktyvistė Greta Thunberg pakoregavo savo Twitter profilį, pasivadinusi "gyvūnų mylėtoja" po Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Džonsono kalbos JAV remiamame klimato viršūnių susitikime, pranešė "Sky News".

  Pranešama, kad frazė paimta iš Džonsono kalbos viršūnių susitikime. Jis teigė, kad kova su klimato kaita gali prisidėti prie darbo vietų kūrimo ir pasaulio ekonomikos atsigavimo po koronaviruso pandemijos.

  "Mes visi turime parodyti, kad savo pastangas nukreipiame į tai [kovą su klimato kaita — Sputnik]. Ne todėl, kad tai yra kažkoks brangus gyvūnų mylėtojų politiškai korektiškas poelgis... Visos šios pastangos didina (esamų skaičius) ir kuria naujas darbo vietas", — sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas.

  Anksčiau Thunberg socialiniuose tinkluose paskelbė vaizdo įrašą, kuriame išreiškė nuomonę, kad pasaulio lyderių nustatyti tikslai kovoti su klimato kaita yra "visiškai neadekvatūs". Ji taip pat pažymėjo, kad didžiausia problema buvo "nesąmonė", apie kurią kalbėjo publika.

  Pažymima, kad tai nėra pirmas kartas, kai ekoaktyvistė keičia savo profilį socialiniame tinkle. Anksčiau buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas kritikavo Thunberg pripažinimą "Metų žmogumi 2019" ir ekoaktyvistės pergalę pavadino "juokinga". Jis paskatino ją "valdyti pyktį ir nueiti į gerą seną filmą su draugu". Netrukus Thunberg Twitter paskelbė naują aprašymą, kuriame teigiama, kad ji "dirba su savo pykčio valdymo problema ir šiuo metu atsipalaiduoja bei kartu su draugu žiūri seną gerą filmą".

  Aktyvistė pakeitė apibūdinimą po to, kai Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pakomentavo jos kalbą JT. Jis pažymėjo, kad Greta yra "labai maloni mergina", tačiau pridūrė, kad, deja, ji buvo "menkai informuota". "Malonus, bet menkai informuotas paauglys", — netrukus po Rusijos prezidento pareiškimo sakoma Thunberg puslapio aprašyme.

  Tegai:
  klimato kaita, Borisas Džonsonas, Greta Tunberg

  Svarbiausios temos