21:39 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Anksčiau EK pranešė, kad svarstomos visos galimybės, kaip priversti "AstraZeneca" įvykdyti savo įsipareigojimus tiekti vakciną nuo koronaviruso, įskaitant teisinius veiksmus

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Europos Komisija (EK) pradeda teisinius veiksmus prieš "AstraZeneca" dėl šios kompanijos įvykdytų vakcinų nuo COVID-19 kontrakto pažeidimų, pranešė EK atstovas.

  "Praėjusį penktadienį Komisija pradėjo teisinius veiksmus prieš "AstraZeneca" dėl kontrakto pažeidimų. Neįvykdyta daugelis sutarties sąlygų, bendrovė nesugebėjo pateikti patikimos strategijos, kaip užtikrinti vakcinos tiekimą laiku. Komisija veikia tiek savo, tiek 27 valstybių narių vardu", — cituoja jį RIA Novosti.

  EK atstovas pridūrė, kad "visos ES valstybės palaikė šį žingsnį".

  Anksčiau EK pranešė, kad svarstomos visos galimybės, kaip priversti "AstraZeneca" įvykdyti savo įsipareigojimus tiekti vakciną nuo koronaviruso, įskaitant teisinius veiksmus.

  Pastarosiomis savaitėmis ES susidūrė su daugybe problemų, susijusių su vakcinų, patvirtintų naudoti Sąjungoje, tiekimu, ypač dėl "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca". Pristatymų vėlavimas gali nutraukti ambicingus Briuselio vakcinacijos planus iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. suaugusių ES gyventojų.

  Vėliau "Pfizer/BioNTech" ir "Moderna" sugebėjo įveikti sunkumus ir atkurti vakcinos tiekimą pagal grafiką, "Pfizer" netgi pralenkė grafiką. Tuo tarpu "AstraZeneca" vis dar nesugebėjo išspręsti problemų, susijusių su Europos Sąjungos aprūpinimu vakcinomis.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Dar šia tema

  SAM: antra "AstraZeneca" vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau nei po 12 savaičių
  Į Lietuvą pristatyta vienuoliktoji "AstraZeneca" vakcinų siunta
  Klaipėdoje švietimo darbuotojai kviečiami antram "AstraZeneca" skiepui
  Tegai:
  AstraZeneca, vakcina, koronavirusas, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos