01:27 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak straipsnio autorių, Maskva toliau modernizuoja savo branduolines pajėgas, kuria naujas raketas, povandeninius laivus ir orlaivius, taip pat kuria naujausius pristatymo tipus, įskaitant viršgarsines raketas

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Rusija modernizuoja branduolinius ginklus, o jos kariai yra "ginkluoti iki dantų", rašo amerikiečių portalas 19FortyFive.

  Pernai JAV paskelbė ataskaitą apie Rusijos branduolinių ginklų būklę. Į dokumentą buvo įtrauktos tolimojo nuotolio strateginės sistemos: tarpžemyninės balistinės raketos, povandeninės balistinės raketos ir sunkieji bombonešiai. Sąraše taip pat yra trumpojo ir vidutinio nuotolio branduolinių ginklų pristatymo sistemos.

  Pasak straipsnio autorių, Maskva toliau modernizuoja savo branduolines pajėgas, kuria naujas raketas, povandeninius laivus ir orlaivius, taip pat kuria naujausius pristatymo tipus, įskaitant viršgarsines raketas.

  "Nors po šaltojo karo Rusijoje branduolinių ginklų skaičius smarkiai sumažėjo, Maskva vis dar turi tūkstančius kovinių galvučių, iš kurių pusantro tūkstančio dislokuota raketose ir bombonešiuose, galinčiuose pasiekti JAV teritoriją", — sakė žurnalistai.

  Medžiagoje taip pat minimas Vladimiro Putino pareiškimas Federalinei asamblėjai. Rusijos lyderis teigė, kad 2021 metų pabaigoje šiuolaikinių ginklų dalis šalies branduolinėje trijadoje viršys 88 proc., o iki 2024 metų modernaus ginklo ir įrangos dalis kariuomenėje sieks beveik 76 proc.

  Tegai:
  ginkluotė, kariuomenė, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos