11:00 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)

  Ekspertas mano, kad "Nord Stream-2" bus baigtas statyti iki birželio–liepos, o eksploatacijos pradžios darbai bus atlikti iki rugsėjo

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Tik ES sankcijos gali užkirsti kelią "Nord Stream-2" dujotiekio užbaigimui, sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ekspertas Igoris Juškovas.

  Jis pažymėjo, kad toks scenarijus yra mažai tikėtinas, nes daugelis Europos šalių "Nord Stream-2" laiko ekonominiu projektu ir pasisako už jo užbaigimą, o ne vamzdynų "palaidojimą" jūros dugne.

  "Jei Europos Sąjunga savo sprendimu įves draudimą teikti statybos paslaugas, iš esmės prisijungs prie sankcijų, kurias amerikiečiai įvedė 2019 metų gruodžio mėnesį, tada statybos bus sustabdytos", — "Izvestija" paaiškino Juškovas.

  Anot eksperto, tai įmanoma konflikto Donbase eskalavimo atveju, tačiau dabar įtampa mažėja. Specialistas abejoja, kad dabartinėje situacijoje gali atsirasti toks stiprus argumentas prieš dujotiekį, kad net Vokietija nesipriešintų naujoms sankcijoms.

  Juškovas mano, kad "Nord Stream-2" bus baigtas statyti iki birželio–liepos, o eksploatacijos pradžios darbai bus atlikti iki rugsėjo.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  JAV siekia tiekti savo suskystintas dujas į Europą ir jau seniai bandė užkirsti kelią Rusijos dujotiekio užbaigimui. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms statybose, o po to Šveicarijos bendrovė "Allseas" nutraukė savo darbus projekte.

  Po metų darbai buvo atnaujinti, dalyvavo laivai, atplaukę iš Rusijos. Pasak projekto operatoriaus "Nord Stream 2 AG", dar reikia nutiesti 121 iš 2 460 kilometrų dujotiekio.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)

  Dar šia tema

  Rusijos URM įvardijo esminį klausimą, susijusį su "Nord Stream-2"
  Kas pakeis Merkel Vokietijoje: Rusijos šalininkas ar jos aštri kritikė
  Vokietija įvertino idėją daryti spaudimą Rusijai naudojant "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, Europa, ES, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos