16:37 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentarai taip pat pasiūlė įšaldyti Rusijos valdžiai artimų verslininkų ir jų šeimų aktyvus ir panaikinti vizas

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Europos Parlamentas siūlo, be kita ko, atjungti Rusiją nuo SWIFT mokėjimų sistemos ir atsisakyti Rusijos naftos ir dujų tiekimų "tuo atveju, jei agresija Ukrainoje tęsis".

  Apie tai teigiama paskelbtame EP rezoliucijos projekte, kurį numatoma priimti rytoj, pagal plenarinės sesijos rezultatus.

  Be to, parlamentarai pasiūlė įšaldyti Rusijos valdžiai artimų verslininkų ir jų šeimų aktyvus ir panaikinti vizas.

  Europos Parlamento rezoliucijos tarptautiniais klausimais yra rekomendacinės, o ne privalomos. Tačiau kitos Europos Sąjungos institucijos turėtų atsižvelgti į parlamentarų nuomonę.

  Kaip anksčiau interviu RIA Novosti pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Rusijoje sukurtas apsauginis tinklas diskriminacijos mokėjimo sistemų ir finansinių pranešimų perdavimo srityje atveju. Jis pažymėjo, jog šalis turi bazę, kad sukurtų SWIFT analogą.

  Rusijos bankas pranešė, kad jau yra sukūręs finansinių pranešimų perdavimo sistemą dėl šalies kredito organizacijų atjungimo nuo tarptautinių terminalų pavojaus.

  SWIFT — tarpbankinė duomenų mainų ir mokėjimų vykdymo sistema, prie kurios yra prisijungusios daugiau nei 11 tūkstančių didžiausių organizacijų beveik visose šalyse. Spaudoje reguliariai pasirodo publikacijos apie tai, kad Rusija gali būti atjungta nuo sistemos — toks sprendimas būtų viena iš Vakarų sankcijų priemonių.

  Tegai:
  SWIFT, Rusija, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos