17:17 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (421)

  Anksčiau EVA pradėjo tirti tromboembolinių komplikacijų išsivystymo pacientams, paskiepytiems "Johnson&Johnson" vakcina, duomenis

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Europos vaistų agentūra (EVA) gavo pranešimus apie 11 trombozės atvejų pasiskiepijus "Pfizer" ir du atvejus po vakcinos "Moderna" naudojimo Europos ekonominėje erdvėje, tačiau nepradės jokio tyrimo ir toliau stebės, praneša Ispanijos naujienų agentūra "Efe", remdamasi šaltiniu.

  Šaltinio teigimu, "nors buvo atvejų, kai buvo pranešta" apie trombozę, šie skaičiai yra labai maži ir nekelia tokio susirūpinimo, kad būtų pradėtas specialus kraujo krešulių rizikos dėl šių vaistų tyrimas. Pažymima, kad 11 trombozės atvejų buvo pranešta suskiepijus 60 milijonų "Pfizer" vakcinos dozių, o du atvejai — už 5 milijonus "Moderna" dozių.

  Vis dėlto, kaip pažymėjo šaltinis, EVA "atidžiai stebi atvejus, apie kuriuos pranešta panaudojus vakciną", kurią sukūrė "Pfizer" ir "Moderna".

  Anksčiau EVA pradėjo tirti tromboembolinių komplikacijų išsivystymo pacientams, paskiepytiems "Johnson&Johnson" vakcina, duomenis.

  Anksčiau panašios komplikacijos buvo užfiksuotos vartojant kitą koronaviruso vakciną "AstraZeneca". EVA pripažino galimą trombozės ryšį su "AstraZeneca" vakcinacija ir nusprendė įtraukti informaciją apie komplikacijas į vaistų registrą.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (421)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, vakcina

  Svarbiausios temos