10:14 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Skelbiama, kad procedūra tęsis tol, kol bus pakankamai įrodymų, jog būtų galima oficialiai kreiptis dėl leidimo realizuoti vakciną

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo laipsniškos Kinijos vakcinos nuo koronaviruso "Vero Cell" ekspertizės procedūros tyrimą, pranešė agentūra.

  "EVA Žmonių vaistų komitetas pradėjo "Sinovac Life Sciences" sukurtos vakcinos COVID-19 "Vaccine" (Vero Cell) inaktyvuotos peržiūros procesą", — sakoma pranešime.

  Sprendimas pradėti šį vertinimą yra pagrįstas preliminariais laboratorijos duomenimis (ikiklinikiniais duomenimis) ir klinikiniais tyrimais, kurie rodo, kad vakcina sukelia antikūnų, nukreiptų į SARS-CoV-2 virusą, sukeliantį COVID-19, gamybą ir gali padėti apsisaugoti nuo ligų.

  "EVA įvertins duomenis, kai tik jie bus prieinami, kad nuspręstų, ar nauda yra didesnė už riziką. "Rolling review" procedūra tęsis tol, kol bus pakankamai įrodymų, kad būtų galima oficialiai kreiptis dėl leidimo realizuoti (vakciną Europos Sąjungoje — Sputnik)", — pastebima pranešime.

  ES reguliavimo institucija įvertins, kaip vakcina atitinka ES veiksmingumo, saugumo ir kokybės standartus.

  "Rolling review" procedūra yra priemonė, kuria EVA paspartina perspektyvaus vaisto įvertinimą visuomenės sveikatos krizės metu.

  Šiuo metu taikant šią procedūrą vertinamos dar trys vakcinos: rusiškas "Sputnik V", taip pat "CVnCoV" iš "CureVac", "NVX-CoV2373" iš "Novavax".

  Šiuo metu centralizuotai visoje ES leidžiami keturi preparatai: "Pfizer" / "BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Be to, EK yra sudariusi sutartis dėl vakcinų tiekimo visai ES su Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos "Sanofi-GSK" ir vokiečių "CureVac".

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Dar šia tema

  Veryga apie vakcinacijos tvarką: kol Vilnius baliavos, visi kiti galės sirgti ir mirti
  Ne tik sostinė: skiepytis nuo COVID-19 45+ amžiaus gyventojus kviečia Joniškis
  Naujojo Džersio gyventojams žadamas nemokamas alaus bokalas už skiepijimąsi nuo COVID-19
  Estijoje nustatyta apie 100 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos
  Tegai:
  Kinija, vakcinacija, vakcina, ES

  Svarbiausios temos