21:45 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Balandžio mėnesį paaiškėjo, kad Amerikos prezidentas pasiūlė Rusijos lyderiui artimiausiais mėnesiais surengti asmeninį susitikimą trečiojoje šalyje

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas tikisi, kad birželio mėnesį galės susitikti su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

  Žurnalistai paklausė Baideno, ar jis galės susitikti su Putinu per kelionę į Europą birželio mėnesį.

  "Taip, tikiuosi ir laukiu, kad taip ir bus. Mes dirbame ties tuo", — sakė Baidenas.

  Putinas ir Baidenas balandžio 13 dieną surengė antrąjį telefoninį pokalbį nuo Amerikos prezidento inauguracijos. Kaip pranešta Kremliuje, prezidentai nuodugniai aptarė dvišalių santykių būklę ir daugybę tarptautinių klausimų.

  Baltieji rūmai patikslino, kad Baidenas pasiūlė Putinui artimiausiais mėnesiais surengti asmeninį susitikimą trečiojoje šalyje. Vėliau Baidenas paaiškino, kad vasarą pasiūlė susitikti Europoje. JAV vadovas birželio viduryje bus Europoje ir dalyvaus Didžiojo septyneto bei NATO aukščiausiojo lygio susitikimuose.

  Didžiojo septyneto viršūnių susitikimas vyks birželio 11–13 dienomis Didžiojoje Britanijoje, o Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos susitikimas — birželio 14 dieną Belgijos sostinėje.

  Tegai:
  JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos